>>   >> 

רבנות

חלוקת רכוש ובתי דין רבנים
כיצד מתייחס בית הדין הרבני לחלוקת הרכוש, ומה הם סמכויותיו? סמכויות בית הדין הרבני בהליך גירושין הן ענייני רכוש, מזונות אישה, משמורת ילדים וחינוכם.
הסכם שלום בית
מה נשמע יותר נפלא משלום בית? זוג שהיה במשבר קשה עמד בפני גירושין ובסוף הגיעו לשלום בית? מתברר, שלעתים המושג שלום בית לא משקף מציאות ורודה. ..
נישואים אזרחיים
נישואים אזרחיים אינם יכולים להיערך בישראל, אלא אם מדובר בחסרי דת. יותר ויותר זוגות בוחרים להינשא בנישואים אזרחיים כיוון שאינם יכולים להינשא בחתונה דתית.
סרבני גט
סרבני גט, הם בני זוג שמסרבים לתת גט בעיקר מהטעמים של נקמה או רכושנות או כאמצעי סחיטה לוויתורים שונים מצד בן/בת הזוג במסגרת הליכי גירושין.
גירושין ברבנות
אנשים שמחלטים לנהל את תהליך הגירושין ברבנות, יכולים להגיש תביעה לבית הדין הרבני באזור מגוריהם.
בית הדין הרבני
בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה מהווים את הגורמים הפוסקים בישראל בענייני גירושין. בית הדין הרבני פוסק על-פי הדין העברי.
בדיקת אבהות כשיש חשש לממזרות
בדיקת אבהות כשיש חשש לממזרות היינה בביצוע בדיקה גנטית להורות. המערכת המשפטית מכירה בעובדה כי השיקול העליון יהא בהגנת טובתו של הילד מעל אינטרס חקר האמת.
שללו את יהדותה של אשתי
בעיצומם של הליכי הגירושין בין בני הזוג, הגיש הגבר בקשה לבית הדין הרבני בה ביקש לבחון את יהדותה של אשתו. בית הדין הרבני לדחות על הסף את בקשתו.
עילות לביטולה של כתובה
כתובה היא מסמך משפטי הקיים עוד מימי אברהם אבינו אשר נתן שטר כתובה לאשתו שרה. קיימות מספר עילות על פי ההלכה אשר שוללות את זכותה של האישה לכתובתה.
גירושין ובגידה ובתי הדין הרבנים
גישת בית הדין הרבני לבגידה היינה גישה המושפעת מההלכה הדתית והשמרנית וגישת בית המשפט לענייני משפחה היא גישה חילונית ליבראלית.
טקס גירושין ברבנות
הליך הגירושין הוא כואב ומלא בהתעסקויות כואבות, אך טקס הגירושין ברבנות עצמו באמת לא נורא ובעיקר לא חד צדדי כפי שנוהג לחשוב.
צור קשר 03-5049954
שם מלא*
טלפון*
דואר אלקטרוני*
נושא*
הערות