>>   >>   >> 

פגישת ייעוץ עם עורך דין גירושין

גירושין הוא תהליך פירוק שותפות מאד מורכב, רגשית וכלכלית. מעורבים בו גם ילדים. אם החלטתם להתגרש, ודאי שיתפתם בכך אדם אחד או יותר (חברים, הורים), כבר חיפשתם בגוגל מידע רלוונטי. בעידן הפייסבוק, יש סיכוי טוב שאתם פוגשים מאבקי גירושין מכוערים על הקיר שלכם. מכל עבר תשמעו את הקריאה: תיזהר!, אל תוותר! ועוד. 

הניחו את העצות והמידע בצד. קבעו פגישת ייעוץ עם עורך דין לענייני גירושין, שיש בידו את הכלים המקצועיים לנתח את המקרה, לצפות תרחישים ולהמליץ על דרכי פעולה.

הכנות לפגישה עם עורך דין דיני משפחה

הכניסה לתהליך גירושין מלווה לעיתים קרובות בסערת רגשות, ובחששות כבדים. אחרי הכל לא לזה ייחלנו כשעמדנו מתחת לחופה והבאנו ילדים לעולם. לכן, ההמלצה שלנו היא לרשום ולנהל הכל באופן מסודר. לקראת הפגישה עם עורך הדין לענייני משפחה ערכו רשימה מסודרת של נתונים: חסכונות, ביטוחים, תלושי שכר, הסכם ממון (במידה ויש), רכוש משותף ורכוש בנפרד, חשבונות הבנק וכו'. אגב, כדאי שתקפידו לאסוף את הניירת הרלוונטית בטרם עזיבת הבית.
במידה ותהליך הגירושין החל ביוזמת בן הזוג או מכל סיבה, שהותירה אתכם פגועים, אנא השאירו את הרגש מחוץ למשרדו של עורך הדין. חשוב שהפגישה תהא עניינית ככל שניתן, שתהיו ממוקדים במטרה שלשמה באתם, ייעוץ לגירושין.

מהלך פגישת יעוץ עם עורך דין דיני משפחה

במהלך הפגישה תציג בפני עורך הדין את הסיבות המרכזיות לגירושין, הוא יבחן את הניירת שהבאת איתך, וישאל אותך את השאלות הרלוונטיות. סמוך על עורך הדין, שהוא יודע מה עליו לשאול, שהוא יודע איזה פרטים נחוצים לו, כדי לראות את התמונה המלאה של המצב בינך ובין בן/בת הזוג, ויש לו את היכולת ליצור תרחישים אפשריים של התהליך הצפוי לך. הוא כמובן יציג לך את התרחישים ויעניק לך ייעוץ משפטי, שמתאים לתנאים המיוחדים שלך ושל המשפחה.

גישור לגירושין

3 אפיקי הגירושין הנפוצים הם: הגשת תביעה בבית הדין לענייני משפחה, או בבית הדין הרבני, גישור לגירושין ו/ או גירושין בהסכמה.
האפיק הטוב, המהיר והמומלץ ביותר הוא בתהליך גישור בין בני הזוג, שאותו מנהל עורך הדין, או בין עורכי הדין של הגבר והאישה. היתרון הגדול של תהליך גישור הוא הרצון המוקדם של בני הזוג להגיע להסכם שנכון לשניהם ולילדים, לנהל את התהליך באופן יעיל, כך שתוך חודשים ספורים יינתן הגט, והם יהיו עם הפנים לעתיד. אין ספק שהסבל שייגרם לילדים יהיה מינימלי אם בכלל.

כדי שהגישור יצליח, חשוב להגיע אליו נקיים מתחושות נקמה, שלעיתים הן מאד טבעיות, אך מזיקות לכל המעורבים בדבר, כולל לבן/בת הזוג הנוקמים. מומלץ לערוך את תהליך הגישור אצל עורך דין, שהוא בעל ידע וניסיון משפטי, הוא יוכל לנסח לכם את הסכם הגירושין וללוות אתכם בתהליך עד לקבלת הגט. יחד עם זאת, כאשר בן/ בת הזוג בחרו באופציה של תביעה ויציאה למאבק, אין ברירה, אלא לנהל את התהליך בהתאם לכללים, עד לקבלת פסק הדין.

מחירים עורך דין:

התעריף של עורך דין בתל-אביב גבוה יותר מזה של עורך דין בפריפריה. המחיר עבור ייעוץ משפטי נע בין 500 ל- 1,500 ₪. כמובן, שהתעריף של עורך דין בתל-אביב גבוה יותר מזה שפריפריה. במידה ותבחרו בעורך הדין לייצג אתכם, שכר הטרחה יופחת מהתשלום הכולל.

מילה אחרונה, להבדיל מנישואין שעלולים להסתיים, גירושין לעולם לא מסתיימים כשיש ילדים. לכן, הדרך בה תבחרו לנהל את התהליך, תשפיע באופן כזה או אחר עליכם ועל הילדים לאורך השנים חשבו על זה כשאתם מנהלים תהליך גירושין. עורך הדין מייעץ, הבחירה היא שלכם.


 
אלמונית / האם אפשר לקבוע פגישת ייעוץ חינם עם עורך דין במשרד שלכם? / 13/06/2015
פשוט לא הצלחתי להבין את מהמאמר....
5 stars