>>   >>   >> 

עורך דין משפחה תל-אביב

עורך דין לענייני משפחה מתמחה בכל הנושאים הקשורים למעמד אישי: ייצוג גברים ונשים בתביעות במסגרת תהליך גירושין בבתי המשפט ובכלל, ייצוג גברים ונשים בתהליך פירוק מערכת יחסים, ייצוג אנשים וטיפול בתביעות ובמחלוקות בתחום הירושות והעזבונות, ייצוג הורים בתביעות נגד ילדיהם, ייצוג ילדים בתביעות נגד הורים ועוד. עורך דין משפחה עורך הסכמי נישואין ויחסי ממון והסכמים בין ידועים בציבור. תחום נוסף של עורך דין לענייני משפחה הוא עריכת צוואות.

עורך דין גירושין

עורך דין משפחה תל-אביבעורך דין גירושין הוא עורך דין שמתמחה בייצוג אנשים בתהליך גירושין. הוא בקיא בחוקים הקשורים בגירושין, בדרך בה מתנהלים הדיונים בבתי המשפט לענייני משפחה, בפסקי דין ובתקדימים. חשוב להבין שבן או בת הזוג, שאותם אנחנו מכירים כבני זוג, הם לא בהכרח אלה שיעמדו מולנו בתהליך הגירושין. לדוגמה, אדם שהיה ותרן בתקופת הנישואין, עלול לגלות נחישות ולבוא בדרישות מוגזמות (בעיני המתבונן). אדם שחשבנו כחלש ופאסיבי, עשוי להתגלות כאדם חזק, שעומד על זכויותיו. לעיתים קרובות זה בגלל פחד מהלא נודע (החיים שלאחר הגירושין), נקמה, או בגלל העובדה, שעד לגירושין הוא התייחס לבן או בת הזוג כחלק ממנו, ועכשיו הוא האדם שנמצא מולו.

לכן, אם החלטתם להתגרש, כדאי לפנות לייעוץ משפטי, עוד לפני שהודעתם על-כך לבן או בת הזוג. הסיבה לכך היא, שקודם למתן ההודעה כדאי להיערך משפטית לקראת התהליך, למקרה שבן הזוג ירצה לפתוח במאבק משפטי. הוא עשוי להגיש תביעות לבית המשפט לענייני משפחה עם דרישות בלתי הגיוניות, לצלם, לתעד או להקליט אתכם, ולהשתמש בזה כהוכחות להצדקת טענותיו. הוא עשוי לנקוט בצעדים חד צדדיים, כמו עיקול חשבונות, ניסיון להבריח כספים ועוד. עורך הדין עשוי לכוון אתכם גם לדרך בה נכון יהיה להודיע לבן או בת הזוג על ההחלטה להתגרש, ולהציע דרכים לניהול השיחה.

עורך דין גירושים בתל-אביב

בשיחת הייעוץ הראשונה ינחה אתכם עורך הדין כיצד להיערך לתהליך הגירושין. יש להיערך לשיחת הייעוץ. בשיחת הטלפון הראשונה מומלץ לשאול את עורך הדין מה להביא לפגישה. בדרך כלל נהוג להביא אליה מסמכים שונים, כמו: הסכם נישואין ויחסי ממון (במידה ויש), רשימה מסודרת של רכוש משותף, רכוש שאינו משותף, דוחות כספיים שונים ועוד. חשוב לבוא מוכן עם שאלות.

עורך דין

עורך דין לענייני משפחה, או בכל תחום משפטי אחר, הוא הגורם שמייצג את הלקוח בבית-המשפט. הוא זה שמעניק ללקוח הגנה משפטית בתביעות שמוגשות נגדו, הוא זה שצריך להפעיל את שיקול הדעת המקצועי ולייעץ ללקוח אם להגיש או לא להגיש תביעות. עורך הדין מגיש בשם הלקוח תביעות, ואמור לייצג את הלקוח כלפי רשויות שונות, ובכלל זה רשויות לאכיפת החוק. על הלקוח לאפשר לעורך הדין לבצע את עבודתו באופן, שיוביל להצלחה. לכן, ההמלצה החד-משמעית היא לספר לעורך הדין את הכל, ובכלל זה גם דברים שעשיתם כלפי בן הזוג, ואתם חוששים שאינם חוקיים או נורמטיביים. עורך הדין מחויב לחיסיון, כך שאין לכם ממה לחשוש. ברמה הפרקטית, רק אם יהיה בידיו את כל המידע הוא יוכל להעניק לכם ייעוץ משפטי נכון, שמתאים לתנאים הספציפיים שלכם.
עורך הדין מחויב לחיסיון המידע, שהלקוח מפקיד בידו, ולכן אין לחשוש, שמא ידליף מידע כלשהו.

עורכת דין משפחה בתל-אביב

מה עושים כאשר מתעוררים בבוקר, שליח דופק בדלת ומוסר לכם מעטפה, ובה תביעת גירושין, או תביעת מזונות וכו'? כן, יש בני זוג, שבוחרים לדלג על השלב של ההודעה האישית, ולהיעלם מהבית ברגע בו בן או בת הזוג יקבלו את התביעה לידיהם. רבים מעידים שהיו בשוק, חלקם אמרו "נפרדנו הבוקר בנשיקה, היא או הוא לא אמרו כלום", בדרך כלל התקשרו מיד לשאול את בן או בת הזוג מה קרה.
תהא הדרך אשר תהא, בן או בת הזוג, מופתעים לקבל את הידיעה שנישואיהם התפרקו. זוהי הודעה מטלטלת. יתכן, ותחושו זעם, שאותו תרצו לפרוק על-בן או בת הזוג. זה טבעי. העניין הוא, שהטחת האשמות, גידופים ואיומים לא יפתרו דבר, ובודאי שלא יאחו את הקרע ביניכם. הם כן יכולים לגרום לכם נזק.

עורכת דין מעולה

ההמלצה הטובה ביותר היא, לקחת אוויר, ולנסות לאתר במהירות עורך דין לענייני משפחה. התקשרו לאנשים המקורבים אליכם, הם בטוח יוכלו לספק שם של עו"ד מומלץ. יש להניח שלכל אחד יהיו סיפורי זוועה לספר לכם על גירושין, התעלמו. יש המון סיפורי גירושין טובים ורעים. אל תלכו בתחושה שאתם נכנסים לגיהנום, כמו זה של החבר מהעבודה. מן הסתם גרושים רבים וחברים של גרושים יתנו עצות לרוב וגם יסבירו לכם את כל הזכויות והחובות שלכם. עורך או עורכת דין מעולה, תדע לתת לכם את העצות המועילות ביותר, שמתאימות למקרה שלכם. היא בעלת ניסיון ותנחה אתכם באיזה צעדים עליכם לנקוט, כיצד לנהוג ביחסיכם עם בן או בת הזוג, כדי למנוע תרחישים שיהיו לרעתכם. 

עורך דין גירושים טוב בתל-אביב

שאלת בחירת עורך הדין היא מאד מטרידה במיוחד, שמדובר בנושא קריטי, כמו גירושין, שיש לו השלכות משמעותיות על חיי המתגרש וילדיו. אז מיהו עורך הדין הטוב לענייני גירושין?
  • לפני הכל הוא צריך להיות עורך דין מוסמך, חבר בלשכת עורכי הין בישראל.
  • ודאו שעורך הדין הוא מומחה ובעל ניסיון בתחום הגירושים. 
  • שכר הטרחה: מומלץ להשוות מחירים, כדי לקבל אומדן לשכר הטרחה הנהוג בשוק. שכר גבוה, אינו מעיד בהכרח על איכותו של עורך הדין. חשוב להדגיש, שהזול הוא לעיתים יקר, כך שאל תתפשרו בגלל המחיר. טיפול משפטי גרוע, יכול להיות כרוך בנזקים כספיים משמעותיים.
  • חשוב לוודא שעורך הדין, שייפגש אתכם בפגישה הראשונה הוא זה שינהל את התיק בפועל. במידה והתיק ינוהל בפועל על-ידי עורך דין אחר במשרד, כדאי לבקש לצרף אותו לפגישה, על-מנת להתרשם ממנו אישית. כבר קרו מקרים בהם לקוחות שכרו שירותים של עורך דין בעל שם, בשכר טרחה גבוה, ובפועל ייצג אותם עורך דין שכיר ו/או מתמחה.
  • הסכם שכר טרחה: חשוב לברר מה כולל שכר הטרחה. ישנן 3 גישות נפוצות. שכר טרחה גלובאלי, שכולל את כל הטיפול בתיק. כדאי לסכם מראש מה כולל "הכל". גישה שניה היא שכר טרחה בסיסי ותשלומים נפרדים עבור כל דיון ושכר טרחה על-פי התקדמות התיק, או ההליכים שמתקיימים בו. בקשו מעורך הדין שיפרט בהסכם איזה סוגי הליכים צפויים וכן עלויות של כל הליך או דיון.
  • כימיה וזמינות: חשובה מאד היווצרות כימיה בין עורך הדין והלקוח. כשהלקוח מרגיש בנח בשיח שלו עם עורך הדין, וכאשר האחרון זמין בשבילו, אז יש את האנרגיה הדרושה לפעול יחד ולהצליח בתיק.
  • ניסיון: עורך דין ותיק, שטיפל בתיקים רבים, מכיר היטב את התחום מבחינה משפטית: חוקים, פסיקות ותקדימים, בית הדין הרבני. הוא מכיר את הלך הרוח אצל השופטים, וכן את הרשויות, שעשויות להיות מעורבות בתיק: לשכת הרווחה, רשות הגבייה והאכיפה (הוצאה לפועל) ועוד. לעורך דין ותיק ומנוסה יש את היכולת לצפות תרחישים שונים שיתנהלו בתיק. מצד שני, לא כדאי לזלזל בעורך דין צעיר, שצבר ניסיון חיובי במשרד מתמחה בתחום הגירושין, והוא רעב להצלחה. הוא ישקיע מאמצים אדירים, ויתכן ש"חוסר הותק" שלו, יהיה היתרון הגדול שלו.

עורכת דין לגירושים

גירושים אינם כמו כל סכסוך משפטי, במיוחד כאשר יש ילדים משותפים. כאשר יש ילדים משותפים, חשוב להבטיח ששני ההורים יוכלו להמשיך ולתפקד היטב כהורים לילדים, ויוכלו לצאת לדרך חדשה. למרות שתהיו גרושים, וכנראה תפתחו מערכות יחסים חדשות, עדיין יהיה לכם משהו משותף, והוא לא רכוש, אלא ילדים. לתהליך הגירושין ולפסק הדין או ההסכם יהיו השלכות לטווח ארוך. חשוב גם אתם וגם עורך או עורכת הדין שבחרתם תזכרו את זה, בתקווה שגם בן או בת הזוג יזכרו זאת.