>>   >>   >> 

עורך דין גירושין בתל-אביב

האם גם לך הגיע שליח למקום העבודה ובידו מעטפה, שמאיימת לשנות את חייך מהקצה אל הקצה? יתכן וגם אתה שייך לרבים וטובים, שבזמן האחרון חשו, שמשהו קצת השתבש בתקשורת עם בן או בת הזוג, יתכן שגם אתם לא ממש הייתם מאושרים מחיי הנישואין, אבל חשבתם שאלה החיים, או חיפשתם פתרונות, אבל גירושין לא עלו על דעתכם. בטח לא דמיינתם ברגע אחד העולם מתהפך. בן או בת הזוג, שהיו שותפים לחייכם, מודיעים באמצעות שליח ומעטפה, שהם לא רוצים אתכם יותר. לצד ההלם מופיעים בהדרגה רגשות כמו כעס, פגיעות, בגידה ופחד מהלא נודע. לצד כל אלה, אתם מהרהרים באפשרות, שבערב, כשהילדים ילכו לישון, תשבו ותצליחו להתפייס. יתכן ואתם משלים את עצמכם, שזה בדיוק מה שיקרה. כשאתם פותחים את המעטפה ומתחילים לעלעל בתביעה אתם מגלים, שבן או בת הזוג תכננו הכל לפרטי פרטים, שהם החליטו מה הדרישות שלהם, מה אתם צריכים לעשות, וכל שנותר לכם הוא רק לחתום ולאשר. ואז אתם נבהלים, קרובים ללאבד את העשתונות, להרים לה טלפון, ולומר דברים, שיתכן ותצטערו מאד שאמרתם. למה? כי הוא או היא כבר בתוך התהליך, ויתכן והשיחה מוקלטת.

איך לבחור עורך דין גירושין?

הגיע הרגע, הילדים הלכו לישון ואתם יושבים לדבר. אז מתברר לכם, שבן או בת הזוג קיבלו את ההחלטה להתגרש כבר לפני כמה חודשים, השיחה ביניכם תהיה קרה ומרוחקת, יתכן ותחושו שמולכם עומד אדם אחר ולא בן או בת הזוג שעמדו שם רק אתמול בערב. התלהמות, הטחת האשמות ועלבונות, לא תפתור את הבעיה, ויתכן שאף תיצור בעיה גדולה יותר. מה שברור הוא, שעכשיו עליכם לפגוש עורך דין ובהקדם האפשרי.

איך בוחרים עורך דין גירושים?

עורך דין גירושין בתל-אביבבשלב הראשון בקשו המלצות. הסיכוי שאתם מכירים לפחות אדם גרוש אחד הוא ודאי. כל מי שמכיר אתכם מכיר אף הוא אנשים שהתגרשו. כך תיווצר רשימה של מומלצים, שמהם תצטרכו לבחור את זה, שייצג אתכם. עכשיו הזמן לבחון אותם. לאחר השיטוט בגוגל וקבלת מידע נוסף על רשימת המומלצים, תתחילו להתקשר, להשוות מחירים. כמו בכל תחום תגלו שעו"ד ותיק ובעל מוניטין לוקח שכר טרחה גבוה יותר ובתנאים קשוחים יותר מעו"ד צעיר. הניסיון אכן שווה כסף, הידע והותק שלו עשויים לאפשר לכם לסיים את הסיפור במהירות ובתנאי גירושין נוחים ומתאימים לכם. מצד שני יתכן והעובדה שיש לו לקוחות רבים, עלול לפגום באיכות הטיפול שתקבלו, ביחס האישי וכו'.  יתכן שברשימה שלכם עורך דין צעיר ונמרץ, שעדיין רעב להצלחה, ומן הסתם גם שכר הטרחה שלו יהיה נמוך יותר.

לעיתים קורה שעורך דין אחד מקבל את התיק ומעביר את הטיפול בו לעורך דין אחר. חשוב לברר בטרם חתימה על הסכם, מי מייצג אתכם בפועל ולבקש להיפגש איתו, לצורך התרשמות. כדאי להיפגש עם כמה עורכי דין, לשמוע את ההבטחות שלהם, את דעתם על התיק וכו'. כך האפשרות שתבחרו בעורך הדין, שמתאים לכם ביותר, גבוהה.

תעריפים של עורכי דין

מן הסתם, עורכי דין ותיקים מחזיקים בתעריף יקר ביחס לעורכי דין צעירים יותר. כאשר אתם מנהלים משא ומתן על התעריף רצוי לבדוק מה הוא כולל. תביעת גירושין עשויה לכלול כמה תביעות. יתכן והצד השני מתכנן להגיש כמה תביעות, ולנקוט בגישה של התשת בן הזוג בבית המשפט. ניהול משפטי של תהליך גירושין כולל בדרך כלל מספר תביעות, הגנות על תביעות של הצד שכנגד, ערעורים וכו'. זאת עוד לפני חישוב האגרות לבתי המשפט ולבית הדין הרבני. חשוב על-כן להשוות בין תעריפים, גם לפי השאלה מה הם כוללים בתוכם.

עורך דין להסכם ממון

במידה וערכתם הסכם יחסי ממון לפני הנישואין, הרי שפירוק השותפות הכלכלית יהיה עכשיו לפי כללים ברורים שנקבעו עוד לפני הנישואין. אין ספק שהדבר יקל על כל התהליך.

פגישת ייעוץ עם עורך דין גירושין

במידה וקיבלתם תביעת גירושין אין לכם ברירה, אלא להגיע אתו לפגישת ייעוץ אצל עורך דין. עורך הדין יבחן את התביעה וכן את הנתונים שלכם ושל המשפחה שלכם, ויסקור בפניכם את מצבכם המשפטי, יתאר בפניכם תרחישים צפויים, ישטח בפניכם את האפשרויות השונות, תוך מתן המלצות מקצועיות.