>>   >> 

רכוש

היבט כלכלי בהליכי גירושין
קיימים מקרים רבים בהם הליכי גירושין אשר החלו בגישור ובהסכמה הפכו בשל אותן מחלוקות רבות בכל הקשור לתחום הפיננסי-כלכלי לכעורים מאוד.
גירושין וחלוקת פנסיה
לעיתים רבות הזכויות הפנסיוניות בגירושין מהוות נתח משמעותי בחלוקת רכוש שבין בני הזוג בבואם להתגרש מכוח חזקת איזון המשאבים.
אלימות כלכלית
אלימות כלכלית אינה זוכה להכרה הציבורית הראויה לה ובשל כך למעשה גם אותן נשים המצויות במעגל האלימות הכלכלית אינן מסוגלות להגדיר אותה ככזו.
היא תצא בלי כלום - גירושין
בערוץ 22 הוקרנה התוכנית "היא תצא בלי כלום", תוכנית העוסקת על גירושין ועורכי הדין לענייני משפחה. במאמר זה אחווה דעה על התוכנית...
הערכת שווי בחברה משפחתית בהליכי גירושין
הערכת שווי חברה משפחתית מעין שכזו מתבצעת ככל חברה אחרת: בחינת רמת כוח האדם בחברה, בחינת שיווים הכספי של מוצריה, רמת ההיצע והביקוש של החברה ועוד.
מתי דירה הרשומה על שם אחד מבני הזוג טרם הנישואין תחשב כנכס משותף?
נכסים שהיו למי מהצדדים לפני הנישואין, שנתקבלו במתנה או בירושה בתקופת הנישואין, לא יחשבו כנכס משותף בגירושים על פי חוק יחסי ממון.
גירושין וכסף שחור
בזמן גירושין לכסף השחור משמעות רבה, שכן הוא נסתר מבית המשפט ואינו נכלל בסך הרכוש וההכנסות לצורך קביעת דמי מזונות, חלוקת רכוש ובכלל זה איזון משאבים.
בגידה וחלוקת רכוש
האם לבגידה יש השלכות על חלוקת רכוש? על-פי קביעת בית המשפט העליון ובג"צ, לבגידה אין השפעה על פסקי הדין בכל הקשור לחלוקת הרכוש בעת גירושין.
הגנה על רכוש בגירושין
הדרך הכי טובה להגן על רכוש בגירושין, הוא עריכת הסכם ממון לפני הנישואין. מאמר זה ידון בעיקר בנושא חלוקת הרכוש, כאשר אין הסכם יחסי ממון.
איזון משאבים בגירושין
איזון המשאבים מתייחס במיוחד לחלוקת הרכוש שלא רשום על שם שני בני הזוג, שכן הרכוש הרשום על-שם שניהם הוא ברור, ואין קושי בחלוקתו.
נכסי קריירה ומוניטין בגירושין
נכסי קריירה ומוניטין הם המעמד המקצועי שרכש האדם, השם שיצא לו וכל האתנן הנובע מכך. השאלה הנשאלת היא, איך אפשר לכמת את המוניטין והתפתחות הקריירה בכסף.
איך מחלקים רכוש בתהליך גירושין?
נושא חלוקת הרכוש ומשמורת הילדים עומדים במרכזו של כל תהליך גירושין. ישנן שיטות ודרכים שונות ליישום חלוקת הרכוש, שמתבססים על חוק יחסי ממון וחזקת השיתוף.
הסתרת והברחת נכסים בגירושין
לקראת תהליך גירושין ולפעמים גם גם בתקופת נישואין נוהגים בני הזוג להבטיח את עצמם על-ידי הסתרה והברחת נכסים.
הערכת שווי חברה בגירושין
לקראת תהליך איזון משאבים או כל הסדר אחר שאליו יגיעו בני זוג, שברשותם עסק או חברה, יש צורך להעריך את שווי החברה בגירושין.
חלוקת רכוש בגירושין
השאלה המרכזית של חלוקת רכוש בגירושין היא מה קורה לגבי רכוש שנצבר לפני הנישואין, ירושות ומתנות שונות שקיבל אחד מבני הזוג לפני, או במהלך הנישואין.
חובות בהליך גירושין
הלוואות וחובות נכנסים לאיזון המשאבים. בהתאם לחוק יחסי ממון, בגירושין עורכים בני הזוג איזון משאבים, שמשמעותו חלוקה שווה של כל הנכסים המשותפים בין בני הזוג.
בגידה וחלוקת רכוש בגירושין
בגידה נחשבה בעבר לדבר מאד לא מוסרי, אך היום הוא לעיתים נסלח גם על-ידי בן הזוג. בן או בת הזוג הבוגדים לא יצאו נפסדים בחלוקת הרכוש בגלל בגידה.
איזון משאבים וחלוקת רכוש
איזון משאבים וחלוקת רכוש מתנהל עם פקיעת הנישואין (פרט למקרים חריגים). מהו איזון משאבים, וכיצד מתבצעת חלוקת הרכוש בין בני הזוג המתגרשים?
זכויות פנסיוניות וחלוקת רכוש
זכויות פנסיוניות שנצברו בתקופת הנישואין הן חלק מהרכוש המשותף של בני הזוג והוא כמובן בר איזון. לקוחות רבים נדהמים לשמוע שהפנסיה שהצטברה היא ברת חלוקה.
חלוקת רכוש משותף
סכסוכי הגירושין מתמקדים בעיקר במשמורת על הילדים וזמני השהות, דמי המזונות וחלוקת הרכוש המשותף. במאמר הבא נתמקד בשאלת חלוקת הרכוש המשותף.
מניות ואופציות בגירושין
חוק יחסי ממון קובע שמניות ואופציות בחברה או מניות ואופציות שניתנו לאחד מבני הזוג במסגרת הסכמי שכר במקום העבודה הם ברי איזון בגירושין.
גירושין ותשלומי מס
גירושין עשויים לפגוע ביכולת הכלכלית שני בני הזוג. חוקים ותקנות שונים בפקודת מס הכנסה מתחשבים בכך ומעניקים הקלות במס לגרושים וגרושות.
צור קשר 03-5049954
שם מלא*
טלפון*
דואר אלקטרוני*
נושא*
הערות