>>   >> 

גירושין

תהליך גירושין בהסכמה
גם אם בני זוג מתגרשים בהסכמה, עליהם לפנות לעורך דין משותף אשר יסייע בהכנת הסכם גירושין שיכלול חלוקת רכוש, מזונות, משמורת ילדים ועוד.
גירושין ובגידה- מה המשמעות?
גישת בית הדין הרבני לגירושים ובגידה היינה גישה המושפעת מההלכה הדתית והשמרנית וגישת בית המשפט לענייני משפחה היא גישה חילונית ליבראלית.
גירושין אזרחיים
גם בגירושין אזרחיים בני זוג יהודים שמתחתנים בחתונה אזרחית עדיין ידרשו לעצור בתחנת היציאה שנקראת בית הדין הרבני...
גירושים ואבהות בדין שרעי
העיקרון המנחה את בתי הדין השרעיים בתביעות אבהות הנו עיקרון טובת הקטין. במאמר זה נסקור גירושים ואבהות בדין שרעי.
בית דירה וגירושים
אם ישנם חובות או עיקולים על הנכס ובנייתו נעשתה באופן חוקי? כל זאת יכול לעשות עורך דין מומחה בתחום וכך למעשה למנוע אי נעימויות בעתיד.
האם ישנה חשיבות לעילת הגירושין
במקום שיש עילה לגירושין הרי שבית הדין הרבני יפתור אותו מחובה זה. עילת הגירושין יכולה ותשפיע גם על חיוב הגבר במוזנות האישה.
עשרת העצות הגרועות ביותר בגירושין
במהלך כל אותן שנים בהן אני עוסקת במקצוע עורכת דין גירושין, שמעתי לא אחת עצות גרועות אותן משמיעים השכם וערב לאלו המעוניינים להתגרש...
טעויות שאסור לעשות בגירושין
יש טעויות שאסור לעשות בגירושין ולעיתים נוקטים בני זוג בהליך גירושין באמצעי לחץ אחד על השני על-מנת ליצור הישגים.
ביתי הוא מבצרי - הזכות לפרטיות בגירושין
הזכות לפרטיות היא מהחשובות שבזכויות האדם בישראל. החוק קבע כי הפגיעה בפרטיות היא עוולה ועבירה שדינה - 5 שנות מאסר.
גירושין ומדיה חברתית
המדיה החברתית ובמיוחד הפייסבוק, הפכו לגורם משמעותי בחיינו ובגירושין. יש הטוענים שרבע ממקרי הגירושים ויותר בישראל הם בגלל מדייה חברתית ופייסבוק.
גירושין בגיל הזהב
גירושין בגיל הזהב אחרי 40 שנות נישואין? תתפלאו, זה קורה, הם כבר צלחו אי אילו משברי נישואין, ודווקא עכשיו, בגיל הזהב, מקבלים את ההחלטה להיפרד.
גירושין לזוגות שלא נישאו ברבנות
מאמר זה יידון בסוגיית גירושין לזוגות שלא נישאו ברבנות, נישואין אזרחיים וגירושין אזרחיים, ובכלל בקשר בין מעמד אישי, עולם הרבנות ומדינת ישראל.
הסכם גירושין טוב
עיקר הסוגיות שבהן דן הסכם גירושין טוב הן: המשמורת על הילדים, הסדרי ראייה דמי מזונות, הסדרת חלוקת הרכוש ואיזון משאבים.
זכויות האישה בגירושין
זכויות האישה בגירושין הן בעיקר זכות המשמורת על הילדים וזכויות כלכליות, שחלקן הן תוצאה של זכות המשמורת. זכות המשמורת נשללת ממנה במקרים קיצונים ביותר...
זכויות הגבר בגירושין
מאבקי אבות על זכויות הגבר בגירושין, ההכרה שילדים זקוקים לשני הורים פעילים הביא להרחבת זכויות האב בגירושין. במאמר זה נסקור את זכויות הגבר בגירושין.
פתיחת תיק גירושין
בעת פתיחת תיק גירושין, הפנייה לבית המשפט או לבית הדין הרבני, נעשית על-ידי כתב תביעה או הבאת הסכם גירושין לאישור אותם מגישים במזכירות בית המשפט.
תביעות לשון הרע בהליכי גירושין
יותר ויותר אנשים בעיצומו של מאבק גירושין, מחליטים לתבוע את בן או בת הזוג המכפישים תביעת לשון הרע בעיצומו של מאבק גירושין.
הליך גירושין ללא ילדים
גירושין ללא ילדים נעשים בדרך-כלל לאחר שנות נישואין מעטות. במקרים כאלה הסיכוי לצבירת רכוש נמוך יותר והגירושין יסתיימו מהר יותר, ובדרכי שלום.
גירושים עם ילדים
גירושים עם ילדים הם לא פשוטים, ההורים לא באמת יכולים לנתק את הקשר ביניהם. ההורים צריכים להגיע להסכם על משמורת והסדר הורי.
אכיפת הסכם גירושין
לאחר שחתמנו על הסכם הגירושין, אנחנו מקווים להיכנס לשגרת חיים רגילה, שבה כל אחד ימלא את חלקו בהסכם. מה עושים כאשר יש הפרה של הסכם גירושין?
גירושין בהיריון
בעת גירושין בהיריון כל עוד תהליך הגירושין אינו הושלם זכאית האישה ההרה למזונות אישה, אלא אם כן הוכרזה כמורדת או חלה מגבלה הלכתית אחרת.
השלכות של בגידה בגירושין
השלכות של בגידה בגירושין בנושא חלוקת הרכוש ואיזון המשאבים בין זוגות נעשים בהתאם לחוק יחסי ממון, או הסכם יחסי הממון.
איך לספר לילדים על גירושין
איך לספר לילדים על גירושין? מה השגיאות הנפוצות בגירושים עם ילדים? ילדים חווים את בשורת הגירושין של ההורים כטלטלה עזה ויעשו כל מאמץ לבטל את רוע הגזירה.
צור קשר 03-5049954
שם מלא*
טלפון*
דואר אלקטרוני*
נושא*
הערות