>>   >>   >> 

גירושין ומדיה חברתית

גירושין ומדיה חברתית
המדיה החברתית, ובמיוחד הפייסבוק, הפכו לגורם משמעותי בחיינו. יש הטוענים ש- 20% ממקרי הגירושים בישראל הם בגלל פייסבוק. אחרים מעריכים, ששיעור הגירושים שמקורם ברשת החברתית גבוה אף יותר.

פייסבוק וגירושין

עד להופעת הפייסבוק כל אחד מאיתנו הסתפק בחברים מהעבודה, שלא תמיד עירבנו אותם בחיינו האישיים. מעבר לזה היתה קבוצת חברים מצומצמת שנוצרה דרך הילדים, השכונה וכו'. הזמן שהקדשנו לחברים היה מצומצם, בגלל שרובינו עסוקים במשך היום בקריירה, בגידול הילדים ובאחזקת הבית. פריצת הפייסבוק לחיינו יצרה שינוי גדול. בזכות הפייסבוק גדל מאד מאגר החברים שלנו. הזמינות שלהם אלינו גדולה. אנחנו מתכתבים איתם במהלך היום, תוך ארגון הילדים בבוקר, במהלך הנסיעה לעבודה, הפגישות, בזמן הקניות וכו'. חלקם הופכים להיות אנשי סוד, אנחנו משתפים אותם במריבות עם הבעל ובקשיי היומיום, ומוצאים בזרועותיהם הוירטואליות נחמה רבה. הם הופכים לחלק מחיינו. בסופו של דבר הקשרים החדשים עלולים לצאת מגבולות הפייסבוק ולהתפתח בקלות לרומן שמחוץ לנישואין. אבל לא רק. ישנם חברים, ששומעים מה קורה בחיינו ואומרים: זה לא מגיע לך, תתגרש או תתגרשי. אם בעבר כעסנו עד שהתפייסנו, היום כאשר אין אידיליה בנישואין וחברינו מציעים לנו אלטרנטיבות אחרות, אנחנו מתחילים לחשוב עליהם ברצינות.

טעויות גירושין

הפייסבוק הוא מתכון בטוח לעשיית טעויות בגירושין. ישנן קבוצות שונות של גירושין, שיש בהן אלפי חברים. מרגע שנכנסנו לתהליך, רבים מאיתנו נכנסים לקבוצות אלה, מתוך מקום ללמוד על התהליך הצפוי לנו, לבקש תמיכה ועצה מאנשים שהם במצבינו וכמובן לתמוך. כמעט בלי להרגיש רבים מאיתנו חושפים את סיפורם האישי בקבוצה, עד כדי הכפשת בן או בת הזוג והוצאת דיבתו רעה. אנחנו לומדים ומלמדים את חברינו מה לעשות או לא לעשות בתהליך הגירושין. מעבר לכך התרגלנו לשתף בפרופיל האישי בכל הדברים שקורים לנו: טיול בחו"ל, תמונות שונות, תסכולים אישיים וחוויות טובות. כך בטעות יכולה לעלות לרשת תמונה שלנו עם המאהב או המאהבת. אגב, התמונה יכולה לעלות בטעות על-ידי המאהבים, אבל אנחנו נחשפנו. זכרו,שגם ה- whats up היא רשת מסוכנת למתגרשים.

עורך דין גירושין

בקבוצות המתגרשים חברים גם עורכי דין גירושין. הם נמצאים שם במסגרת המאמצים השיווקיים שלהם לרכוש לקוחות, נותנים טיפים ועצות. לעיתים אנחנו יכולים להעלות בקבוצה סוגיה והם יחוו את דעתם, שתהיה שונה מדעתו של עורך הדין. עודף המידע מבלבל. אנחנו פונים לעורך הדין שמנהל את התיק בשמינו ומציעים לו את מה שעורכי הדין בפייסבוק המליצו. הדבר פוגע באיכות הטיפול בתיק הגירושין.

תהליך גירושין ברבנות

חשיפת בגידה בגירושין אינה משרתת את טובתה של האישה שנמצאת בתהליך גירושין ברבנות. תארי לך, שאת או המאהב שלך העליתם בטעות תמונה בפייסבוק, כזו שחושפת היטב את הקשר הזוגי ביניכם. הסיכוי שבית הדין הרבני יבטל לך מזונות אישה גבוהים. את תיאלצי לתת גט מהר משציפית, ולא תוכלי להינשא למאהב. תאר לך, שאתה מנסה לצמצם את גובה דמי המזונות, בטענה שהכנסותיך נמוכות, והופ העלית תמונות מחופשה חלומית בברלין, שבכלל חברך הטוב ממן לך.

אל תעשה בגירושין

ההמלצה שלנו היא להימנע מחשיפת פרטים אודות הגירושין בפייסבוק, משיחות בנושא במסנג'ר ובווטס אפ. הפרסומים שלכם יכולים לפגוע בתהליך הגירושין ובילדים שלכם כאחד. תארו לכם, שהמורה, והורי הילדים בכיתה נחשפים לדברים, שיתכן ואתם מסתירים אותם מהילדים. הרשת מלאה בפוסטים מלאי רחמים עצמיים, בהם מספרות אמהות שגם השבת האב איכזב את הילדים ולא הגיע. מצד שני, גבר כובל על כך שהאמא לא שלחה בגדים להחלפה עם הילד. וכל זה בכיכר העיר, ההומה אדם. אל תיכנסו למקום הזה.

אגב, הכפשת בן הזוג עלולה להוביל גם לתביעת דיבה, או לשון הרע.
כל מידע עלול לשמש נגדכם בתהליך הגירושין. מה שהתחיל כתהליך גישור עלול להסתיים במאבק מכוער. יש כאלה שפותחים חשבון בדוי, ללא תמונה ודרכה מספרים את סיפור גירושיהם. אז זהו, ניתן לחשוף גם פרופיל בדוי ולא צריך להיות האקר, או מבין גדול במחשבים. זכרו שבן או בת הזוג שלכם, הוריו וחבריו ואפילו עורך הדין שלו נמצאים בפייסבוק ורואים כל פיסת מידע שאתם מפרסמים, בזמן אמת, או זמן מה לאחר מכן. 


 
אלמוני בשלב זה / האם אפשר לתבוע את גרושתי על הצאת דיבה בפייסבוק? / 12/06/2015
אני וגרושתי נמצאים בהליך גירושים כואבים כבר כמעט שנתיים. יש לנו ילדים דיי גדולים, לכן אני מקפיד לא להזכיר את שמה בפייסבוק שלי. אולם משיחה עם מכרים משותפים אני מבין שכל פוסט שני שלה, היא יורדת עלי \ הגרוש המניאק שלה..... האם אני יכול לתבוע אותה? איך אני יכול לגרום לה להפסיק?
5 stars